Pozvánka do regiónu: Do búdy na Hurbánka (Skalica)

Autor: OOCR Záhorie

Do Skalice v sobotu 28. mája 2022 zavíta nové podujatie, ktoré je akýmsi pokračovaním tradičnej jesennej aktivity Dňa otvorených búd. Ide o jednu z najvýznamnejších aktivít občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie. Nakoľko sa jesenné podujatie teší popularite u Skaličanov, ale aj u návštevníkov z iných kútov Slovenska či zahraničia, organizátori veria, že ani pri novej akcii to nebude naopak. Ochutnať sa tu bude dať víno od viac ako 60 vinárov.

Podujatie Deň otvorených búd v roku 2019 | Zdroj: @katush_p

K dispozícii bude aj vinohradnícka mapka, podľa ktorej si môžu návštevníci vytypovať svoju trasu. Vybrať si budete môcť zo 64 búd, v ktorých bude možné ochutnať víno od „búdara”. Chýbať nebude ani tradičný Skalický trdelník.

K vstupenke návštevníci získajú mapu, ale aj kapsičku s pohárom. Aby sa hostia netrápili s ťažkými batohmi, organizátori sa rozhodli zabezpečiť službu na zvoz vína. Budú zvezené do Vinotéky Pri hájku, ktorá bude zároveň výdajným miestom výzbroje spolu s vinárstvom Winterberg na Predmestí.

Fotografia mesta Skalica

Podľa predsedu predstavenstva OOCR Záhorie Zdenka Čambala sa dá úroveň destinácie hodnotiť aj podľa toho, či ponúkne návštevníkom kvalitné jedlo a pitie. Každé jedno podujatie, čo na Záhorí vznikne je dôkazom, že aj v tomto regióne sa vyrába kvalitné víno.

Podujatie Do búdy na Hurbánka sa bude konať v extraviláne mesta Skalica. Vzorky pre návštevníkov poskytne viac ako 60 vinárov. Aby sa hostia netrápili s ťažkými batohmi, bude tu dokonca fungovať služba na zvoz vína. Máte sa na čo tešiť!

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram