Pozvánka do regiónu: Letecký deň detí v Senici

Autor: OOCR Záhorie

Dňa 28. mája 2022 od 13.00 hod. sa po 2 ročnej prestávke uskutoční najväčšie open-air podujatie Horného Záhoria. Letecký deň detí sa bude konať v areáli miestneho letiska v Senici.

Súčasťou podujatia sú aj ukážky akrobatického lietania. Či už vo vzduchu, ale aj na zemi sa budú nachádzať rôzne typy lietadiel a vetroňov. Podujatie je organizované mestom Senica v spolupráci so Záhoráckym aeroklubom a ďalšími organizáciami a združeniami.

Môžete sa tešiť na ukážku letky ministerstva vnútra – vrtuľník Mi-171, dvojmotorové lietadlo DA-42. Počas celého dňa bude možné absolvovať vyhliadkové lety.

Na podujatí uvidíte rôzne typy lietadiel | Zdroj: Záhorácky aeroklub Senica

Medzi ukážkami leteckej techniky objavíte aj svetoznáme ultraľahké lietadlo Shark, ktoré nedávno obletelo svet.

Výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj tvrdí, že deti budú počas dňa zabávať aj animátori zo Združenia saleziánskej mládeže Domka. Pripravené sú aj ukážky práce colníkov a hasičov. Chýbať nebude ani maľovanie na tvár, kolotoče, tvorivé dielne, nafukovacie atrakcie, ale aj mnoho iných aktivít. V čitateľskom kútiku, ktoré si pripravila Záhorská knižnica, sa budú čítať knižky s leteckou tematikou.

Sprievodný program v minulom roku | Zdroj: OOCR Záhorie

Okrem iného bude na pódiu pripravený aj sprievodný program, na ktorom sa predstavia deti a mládež z CVČ Stonožka, speváci a tanečníci zo ZUŠ Senica a na záver deti zabaví Záhorácke divadlo s rozprávkou „Janíček Okusánek Nenásytný“. Na podujatí sa zúčastní aj Jablonická kynológia.

Atrakcie na podujatí sú rôznorodé | Zdroj: OOCR Záhorie

Rodičom odporúčame, aby svojim deťom zobrali náhradné oblečenie, pretože táto akcia bude zakončená penovou show.

Ak cestujete autom, bude pre vás pripravené parkovanie popri leteckej dráhe. Na podujatie sa však môžete dostať aj kyvadlovou mestskou hromadnou dopravou, ktorá bude zachádzať na letisko priamo z autobusovej stanice v hodinových intervaloch 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 a 17.30. V opačnom smere bude mestská hromadná doprava premávať v čase 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 a 18.00.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram