Pozvánka do regiónu: Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v Smrdákoch

Autor: OOCR Záhorie

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v malebnej dedinke Smrdáky je na programe v nedeľu 29. mája 2022 od 9.00 do 22.00 h. Podujatie má dlhoročnú tradíciu, i keď sa pre pandemickú situáciu posledné dva roky nekonalo.

Počas dňa si na svoje prídu milovníci tradičných remesiel, historických vozidiel a kultúry. Súčasťou je slávnostný sprievod a posviacka prameňov. Tá symbolizuje nadchádzajúcu hlavnú kúpeľnú sezónu a blahodarné účinky minerálnej vody a bahna. „Okrem bohatého kultúrneho programu budú k dispozícii remeselné stánky, prehliadka historických vozidiel a jazda elegancie v dobových kostýmoch. Podujatie sa uskutoční v samom srdci kúpeľného parku,“ uviedol Martin Lidaj, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie.

S využitím jedinečného prírodného bohatstva – sírovodíkovej minerálnej vody a sírneho bahna sa Kúpele Smrdáky zameriavajú predovšetkým na liečbu kožných ochorení v kombinácii s chorobami pohybového aparátu. Zariadenie patrí do skupiny Ensana, ktorá vlastní aj Prírodné liečebné kúpele Piešťany.

Priečelie historického kúpeľného domu Mier | Zdroj: OOCR Záhorie

„Sme malá obec so 600 obyvateľmi, ale máme tu nádherný park, dá sa tu prejsť po miestnych vinohradoch, pýchou je 300-ročná lipa pri kaplnke sv. Jána Nepomuckého. Neďaleko obce stojí Miléniový kríž, na stavbu ktorého prispeli aj občania našej obce ako aj návštevníci kúpeľov,“ načrtla možnosti trávenia voľného času v okolí obce starostka Smrdák Ingrid Tripšanská.

Miléniový kríž | Zdroj: Milan Liška

„Kúpele Smrdáky a aj samotná obec sú jedným zo základných pilierov Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie. Kúpele každoročne navštívi viac ako 50.000 klientov, ktorí okrem samotných kúpeľov navštevujú aj ďalšie miesta v našom regióne, čím ich podporujú aj ekonomicky,“ informoval predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram