Pozvánka do regiónu: Vinobranie v Smrdákoch slávi jubileum

Autor: OOCR Záhorie

Obec Smrdáky je známa predovšetkým unikátnymi kúpeľmi. Významné miesto tu však má aj vinohradnícka činnosť. Dokazuje to samotný erb obce, na ktorom je symbol vinohradníckeho nožíka a strapce hrozna.  

Na vinohradníctvo poukazujú dožinkové slávnosti, ktoré sa v obci konajú tradične na konci leta. Jubilejné pätnáste Smrdácke vinobranie sa tento rok uskutoční v sobotu 3. septembra. „Podujatím chceme vzdať hold vinárom, ovocinárom, poľnohospodárom a všetkým, ktorí sa starajú o to, aby nám na našom stole nič nechýbalo. Vinobranie spája nielen občanov našej a susedných obcí, ale aj klientov miestnych kúpeľov,“ uviedla starostka obce Ingrid Tripšanská. Podujatie už tradične zahajuje sprievod krojovaných.

„Smrdáky sú základným kameňom našej organizácie. Jednak, čo sa týka počtu prenocovaní, ale aj tým, že sídlo máme práve v tejto malebnej obci. Ďalším našim partnerom sú miestne kúpele. Ich klienti radi navštevujú podujatia v obci i regióne. Spoluprácu členov OOCR Záhorie dopĺňa fakt, že spoluorganizátorom vinobrania je ďalší člen organizácie – Vínna cesta Záhorie,“ poznamenal predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

Súčasťou podujatia bude aj otvorenie požičovne elektrobicyklov v miestnom Turistickom informačnom centre. „Vďaka elektrobicyklom budú môcť klienti kúpeľov, no nielen oni, aktívne spoznávať krásy Záhoria. Neustále rozširujeme aj sieť nabíjacích staníc. Naplánovať si celodenný výlet bude jednoduchšie, bez obavy z vybitia batérie,“ uviedol k novej službe výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj. Požičovňa elektrobicyklov je financovaná z členského príspevku KIRA, n.o. z prostriedkov Trnavského samosprávneho kraja s mediálnou podporou Trnavský kraj zážitkov.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram