Pozvánka do regiónu: Advent na Nitrianskom hrade

Autor: visitnitra.eu

Počas adventu na Nitrianskom hrade si budete môcť vychutnať množstvo zaujímavých aktivít a podujatí.

V katedrálnom chráme – Baziliky svätého Emráma budete mať možnosť v adventnom a vianočnom období vidieť unikátny betlehem, ktorý bol vyrobený pre potreby katedrálneho chrámu, na žiadosť Nitrianskeho otca biskupa, Viliama Judáka. Tento jedinečný betlehem je zahrnutý aj do adventného sprevádzania, kedy sa o ňom môžete dozvedieť všetky zaujímavé informácie. Betlehem bude mimo vianočného obdobia prístupný celoročne v novootvorenej expozícii Diecézneho múzea.

Sprievodcovia vám taktiež priblížia význam a dôležitosť hlavných znakov adventu a zároveň vám predstavíme dôležité osoby, ktoré sú s týmto čarovným obdobím spojené. Pútavým výkladom vás sprievodcovia zoznámia so svätcami adventného obdobia, porozprávajú vám o Katedrálnom betleheme, histórii vzniku betlehemov či adventného venca. Taktiež s vami vystúpia na vežu katedrály odkiaľ.

Príďte ochutnať stredovekú kuchyňu, dozvedieť sa viac o dobovej výzbroji, zbraniach a remeslách v stredovekom svete. Dobový spolok Satyros si pre najmenších pripravil aj detskú arénu a mnoho ďalšieho. Deti so svojimi rodičmi tak budú môcť 10. a 11. decembra vstúpiť do minulosti a spoznávať život v stredovekom svete.

Advent na Nitrianskom hrade  | Zdroj: visitnitra.eu

Na atmosféru očakávania vianočných sviatkov sa môžete naladiť aj vďaka organovému koncertu, ktorý si budete môcť vychutnať 11. decembra v katedrálnom chráme pod vedením Stanislava Šurina, ktorého bude spevom sprevádzať Zuzana Šebestová.

Dňa 18. decembra sa budete môcť zúčastniť svätej omše za účasti nitrianskych skautov, ktorí odovzdajú Betlehemské svetlo a potom ho roznesú do miest a obcí Nitrianskej diecézy. Betlehemské svetlo si bude možné prevziať počas otváracích hodín Katedrály sv. Emeráma (9:00-12:00 a 13:00-18:00).

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram