Pozvánka do regiónu: Kráľovský okruh po Skalici

Autor: OOCR Záhorie

Po minuloročnom úspechu pokračuje mesto Skalica s produktom „Kráľovský okruh po Skalici“ na konskom povoze aj počas letnej turistickej sezóny 2022.

Netradičné sprevádzanie na koči sa stalo najvyhľadávanejšou atrakciou v rámci prehliadok pamiatok mesta Skalica, a preto aj v tomto roku si môžu návštevníci Skalice v Turistickej informačnej kancelárii objednať tento netradičný druh prehliadky,“ uviedla vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu mesta Skalica Renáta Medňanská.

V Skalici tak môžete z pohodlia koča zažiť kráľovskú atmosféru umocnenú históriou pamiatok mesta. „Odborný výklad sprievodcu Vám zaručí najzaujímavejšie informácie o našich pamiatkach. Či už ide o Jezuitský kostol, Farský kostol, Dom kultúry, Františkánsky kostol a kláštor, Ľadovňu, Rotundu Sv. Juraja alebo Mlyn bratov Pilárikových,“ informovala Medňanská.

Sprevádzanie na koči | Zdroj: Mesto Skalica

Mesto ponúka 12 pamiatok, ktoré si môžu návštevníci pozrieť. Z nich je v tejto sezóne osem spoplatnených na základe turistického pasu. Počas víkendov od 12.00 hod. do 18.00 hod. sa v každej pamiatke nachádza vyškolený sprievodca, ktorý návštevníkom poskytuje odborný výklad.

„Turisti si môžu vychutnávať historické centrum mesta spojené s ochutnávkou tradičných skalických produktov, ako vína a Skalického trdelníka. Tieto služby a taktiež prehliadku jednotlivých pamiatok poskytuje Turistická informačná kancelária Skalica celoročne,“ uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram