Pozvánka do regiónu: Víkend na Záhorí

Autor: OOCR Záhorie

Záhorie ponúka pestrý program aj počas najbližšieho víkendu 24. a 25. júna. Sobota bude patriť netradičnému spojeniu divadla a šermu, ale najmä aktívnemu oddychu. V nedeľu budú hrať prím festival či folklórne slávnosti.

Záujemcom o aktívny pohyb so štipkou adrenalínu odporúčame odštartovať sobotný deň neďaleko Senice. „Pre záujemcov sme v okolí Kunovskej priehrady pripravili už šiesty ročník adrenalínových pretekov pre amatérov Hecni sa. Ide o preteky na trati dlhej 5,5 km s 20 prekážkami, ktoré zvládne aj menej zdatný pretekár. Štartovať môžu jednotlivci, ale aj 4-členné tímy. Okrem toho si môžete trasu zabehnúť nesúťažne v rozmedzí od 24. júna do 1. júla,“ uviedol o pretekoch za organizátorov Marek Štítny.

Kto má záujem o beh bez prekážok, môže si zabehnúť Národný beh generála Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Na dospelých čaká trať v dĺžke 5 a 14,5 kilometra, ale zabehať si môžu aj mladšie vekové kategórie. Prechádzku prírodou ponúka občianske združenie Nordic walking Rohožník v rámci podujatia Rohožnícka 12.

Brezová pod Bradlom je známa Mohylou Milana Rastislava Štefánika

V Malackách príde k zaujímavému spojeniu divadla a šermu, ktoré v sobotu popoludní organizuje Divadlo Havran a skupina historického šermu Corvus Arma. Podujatie Divadelné Šermohranie spojí históriu, divadlo, šerm a veľa ďalšej zábavy na nádvorí Pálfiovského kaštieľa. Okrem divadelných predstavení čaká na návštevníkov historická krčma ale aj remeselníci čí historická módna prehliadka.

Letnú sezónu otvoria v meste Šaštín-Stráže v nedeľu. „Projekt Leto v meste 2022 začína slávnostným otvorením, ktoré sa uskutoční v Rekreačnej oblasti Gazárka. Pestrý program pripravia deti z MŠ Šaštín-Stráže, žiaci zo ZŠ Šaštín – Stráže a z CVČ Beťárik či tanečníci z Latino Scool. Michal Uhrínek predvedie párový tanec Bachata, vystúpi miestny súbor JDS z.o. Šaštín-Stráže – Senior a programom bude sprevádzať miestna kapela Echo band. Charizmatický spevák a showman Eusebio prinesie pre zmenu kúsok kubánskeho temperamentu do mesta,“ predstavila víkendové podujatie predsedníčka komisie pre kultúru v meste Kristína Pöstényi.

Fanúšikovia folklóru sa zídu v nedeľu popoludní v amfiteátri v Holíči, kde sú pre nich pripravené Holíčske folklórne slávnosti. Od 15.00 h pre nich Folklórny súbor Valša a mesto Holíč pripravilo trojhodinový program, počas ktorého sa v rýchlom slede predstaví viacero folklórnych súborov a skupín.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram