Pozvánka do regiónu: Hudba, folklór a workshop o Veľkej Morave na Záhorí

Autor: OOCR Záhorie

Posledný prázdninový víkend na Záhorí ponúkne viacero zaujímavých podujatí. Okrem iných sa v Skalici začne tradičný festival sakrálnej hudby, v Senici interaktívnym workshopom zakončia letné soboty na Kunovskej priehrade.

V meste Gbely si na svoje prídu fanúšikovia hudby na Peace feste. V piatok večer sa postupne od 18.00 h predstavia Horny Sunset, Tusté Baletky, King Shaolin, Sanchez Amsterdam, Medial Banana či Rage against The Machine.

V Jablonici si pripomínajú 760. výročie prvej písomnej zmienky o obci. V piatok sa uskutoční vernisáž výstavy a prezentácia miestnych umelcov a vystúpenie Čarovných ostrohov v dome kultúry. V sobotu sa kultúrny program uskutoční na námestí a v nedeľa bude patriť krojovanému sprievodu od domu kultúry ku kostolu, kde oslavy ukončia slávnostnou svätou omšou.

Kostol sv. Štefana v Jablonici

V sobotu čaká na návštevníkov Kunovskej priehrady od 17.00 h atraktívny divadelný workshop pod názvom Stretnutie s Veľkou Moravou. „V réžii Starého divadla Karola Spišiaka z Nitry sa návštevníci dozvedia pútavou formou s názornými ukážkami a replikami predmetov z dávnej histórie, ako sa žilo za čias Veľkomoravskej ríše,“ povedala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

V nedeľu odštartuje prvým koncertom festival Musica sacra Skalica 2022. „Ide o sériu štyroch koncertov. Prvý koncert festivalu sakrálnej hudby Timoteja Kyselicu v priestoroch Jezuitského kostola sa uskutoční od 19.00 h a pôjde o taliansky recitál v podaní talianskeho organistu Tomasa Gelaina,“ informovala o festivale vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.

Kto uprednostňuje aktívny oddych a trochu adrenalínu, môže navštíviť žrebčín Kopčany. „V sobotu ponúka Jazdecká škola Equiteam vychádzky na koňoch už od 9.00 h až kým teploty nevystúpia do tropických výšok. Vychádzky pre jazdcov aj nejazdcov sú možné po predchádzajúcom dohovore aj smerom k rieke Morave či kostolu Sv. Margity,“ prezradil výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Tradičný medzinárodný festival dychových hudieb „Z oboch brehú Moravy“ ponúkne v sobotu od 14.00 h regionálny folklór v amfiteátri v Holíči. „V úvode sa predstaví domáca dychová hudba Májovanka, po ktorej svoj program predvedú Dychová hudba Šohajka, Mistříňanka a na záver dychová hudba Túfaranka. Program moderuje a svojím humorom tradične pobaví Ľudomil Kuba,“ predstavil účinkujúcich hovorca mesta Holíč Jaroslav Čársky.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram