Pozvánka do regiónu: Víkend na Záhorí plný osláv, dobrého jedla a pitia

Autor: OOCR Záhorie

Aj v polovici augusta čaká Záhorie víkend plný rozmanitých podujatí. Od hodov v stupavskej časti Mást cez obecné slávnosti v Rohožníku až po ochutnávku gastronomických špecialít v Skalici či pivný festival na Gazárke.

V piatok 12. augusta môžete navštíviť Obecné slávnosti v Rohožníku, ktoré budú trvať do nedele. „Hlavným priestorom bude pódium pred kultúrnym domom, ale sprievodný program bude prebiehať aj na trávnatých a spevnených plochách v jeho okolí, obecného úradu a taktiež v priestoroch obecného múzea, synagógy a kostola. Môžete sa tešiť na vystúpenia folklórnych a tanečných súborov, spevákov, speváčok, kapiel, dobré jedlo a bohatý sprievodný program,“ predstavil podujatie starosta obce Peter Švaral. Deti sa môžu tešiť na bábkové divadielko, detský koncert, kreatívne aj vedecké dielničky. Navyše bude pripravená aj veľká nafukovacia Spartan dráha a ďalšie prekvapenia.

Na Mástské hody sa môžu tešiť návštevníci Stupavy v sobotu na nádvorí Obecného domu. „Tradičnú slávnosť posviacky Mástskeho kostola zaháji vystúpenie dychovej hudby Záhorienka s premiérou pesničky „Na kopečku mástském“, zloženej špeciálne k 10. výročiu činnosti Mástskeho potravinového spolku,“ uviedlo mesto. Podvečerný program vyplní záhorské trio zo Záhorskej Bystrice a večernú hodovú zábavu zahrajú Kožkári z Brezovej. Hodové guláše ponúkne Mástsky potravinový spolok v spolupráci s Poľovníckym združením Stupava-Mást.

Program bude aj na Holíčskom zámku

Šaštín-Stráže bude žiť v sobotu v rekreačnej oblasti Gazárka Pivným festivalom. V sobotu od 13.00 h čaká na návštevníkov okrem piva aj zaujímavý program pre deti aj dospelých. „Kultúrny program otvorí o 14.30 h slovenská rocková kapela Metalinda a priaznivcom klasických country hitov ulahodí skupina Starci. Druhá polovica hudobného programu bude patriť rockovým skupinám V-36 a Sanchez Amsterdam. Záver pivného festivalu obstará skupina Kabát revival West, ktorá pricestujee z Plzně,“ predstavila atraktívny program podujatia predsedníčka komisie pre kultúru pri Mestskom zastupiteľstve Šaštín-Stráže Kristína Pöstényi.

Popri programe si budete môcť vychutnať nielen skvelé domáce pivá Šašvár a Felber, ale v ponuke budú aj značky Wywar, Rudavar, Simeon, Šandorf a horský pivovar Vŕšky. Novinkou na 2. ročníku bude Mešťanský pivovar Kojetín, ktorý zavíta zo susednej Českej republiky.

Gastronomické špeciality zo Slovenska aj zo sveta v unikátnych food-truckoch, spolu s bohatým kultúrnym programom čakajú na námestí počas víkendu na Skaličanov ale aj na návštevníkov mesta. Už v piatok večer sa budete môcť zabaviť na Holíčskom zámku, kde sa uskutoční posledná prázdninová párty pod otvoreným nebom.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram