Pozvánka do regiónu: V Bojniciach koniec sezóny zakončí zámok v spleti dávnych ciest

Autor: Múzeum Bojnice

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prinieslo počas letnej sezóny na Bojnický zámok množstvo zaujímavých večerných predstavení a prehliadok.

Bohatú letnú sezónu ukončia v piatok 26. augusta a v sobotu 27. augusta večerné prehliadky Bojnického zámku so strašením a s rešpektom k histórii.

„Ľudské osudy sa od pradávna prepletajú ako brečtan na múre hradu. Na prvý pohľad spolu tvoria večne zelený a silný porast. Keď však nazriete do jeho útrob, uzriete nevídané tajomstvá cudzopasiace na sebe navzájom, silné i slabé výhonky, či mŕtve konáre naveky zahryznuté do živých,“ povedal k večerným prehliadkam ich režisér Vojtech Bartko.

Interaktívna večerná prehliadka zámku V spleti dávnych ciest je predstavením s možnosťou voľby. Diváci sa musia rozhodnúť, po ktorej z ciest sa vyberú. Na výber sú dve trasy vedúce k spoločnému záveru. Príbeh plný vzrušenia a nečakaných zvratov zaiste poteší všetkých milovníkov tajomna.

Vstupy na večernú prehliadku zámku s prvkami interakcie pod názvom V spleti dávnych ciest je možné zarezervovať si vopred. Prehliadky sa začnú o 19:00 hod. Vstupy sú plánované v 15-minútovách intervaloch až do 23:00 hod. Dĺžka inscenovanej prehliadky je približne 60 minút.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram