Pozvánka do regiónu: Nočná krádež na Bojnickom zámku

Autor: Múzeum Bojnice

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prinesie koncom októbra návštevníkom komediálnu prehliadku inšpirovanú tajomnou krádežou.

Príbeh zavedie divákov späť do roku 1933, do obdobia, keď svet trápila hospodárska kríza, Adolf Hitler sa stal nemeckým ríšskym kancelárom, narodil sa Jean-Paul Belmondo, na koncertných pódiách získavala srdcia poslucháčov speváčka Édith Piaf a v kinách premiérovali film King Kong.

V tom istom roku odcudzili zlodeji z Bojnického zámku vzácny oltár. Práve záhadná krádež Bojnického oltára sa stala námetom pre inscenované prehliadky Bojnického zámku, ktoré si návštevníci budú môcť pozrieť v piatok 28. októbra a v sobotu 29. októbra 2022.

Režisérka Naďa Uherová o predstavení povedala: „Zámok je opradený mnohými tajomstvami a legendami, ktoré sa dostali aj do nášho príbehu. Spolu s bláznivým sprievodcom môžete byť aj vy pri tom, ako sa to asi stalo. Navštívte Bojnický zámok a zabavte sa s celou rodinou na našej novej inscenácii.“

Vtipne vymyslenú divadelnú paródiu na krádež oltárnych obrazov si môžu návštevníci pozrieť večer v čase od 18:00 do 20:00 hod. Vstupenky je možné si vopred zarezervovať.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram