Víkendové pobyty – ako zažiť relax a dobrodružstvo v jednom?

Autor: Redakcia

Po náročnom pracovnom alebo akomkoľvek inom období si každý z nás zaslúži rozmaznať sa, oddýchnuť si či zažiť nové dobrodružstvá. Takýto relax a zážitky môžu ponúkať víkendové pobyty, počas ktorých vypnete hlavu od bežných povinností, načerpáte nové sily a zažijete veľa zábavy. Každý sme iný, niekto má namáhavú prácu a rád si dopraje pre telo blahodarný relax a uvoľnenie, niekto má rád akčnejší oddych a chce vidieť a vyskúšať čo najviac aktivít. Každý si môže zvoliť podľa vlastného uváženia a možností, ktorých je skutočne veľa.

Investovať do zážitkov sú najlepšie minuté peniaze, pretože zážitky vám nikto nevezme a spomínať na ne budete ešte dlho, môžete tiež nadviazať nové priateľstva, spoznávať kultúru, ochutnať slovenskú, ale i svetovú gastronómiu, vidieť krásne scenérie, dozvedieť sa mnoho nových informácií, prípadne je to skvelý tip na darček pre blízkych, pretože nie každý si dopraje a kúpi taký dar, ale vysoko ocení, keď ho dostane.

Víkendový pobyt môže mať mnoho podôb

Víkendový pobyt je zázračný v tom, že počas neho uteká čas akosi pomalšie. Veď si len predstavte klasický víkend doma, ktorý ubehne ako voda, a vy v nedeľu večer len krútite hlavou, ako ste nič nestihli. Víkendový pobyt, naopak, je úžasný tým, že za dva dni máte možnosť vidieť skutočne veľa krásnych miest, zažiť niečo nové či ochutnať miestne špeciality. Takýto pobyt ponúka ideálny priestor na načerpanie novej energie do ďalších dní, zresetovanie hlavy, spoznanie nových lokalít, tiež čas strávený s rodinou alebo priateľmi. Môžete si zvoliť miesto, ktoré vám vyhovuje, či už príroda, história a pamiatky, wellness procedúry a relax, alebo zážitkové aktivity, počas ktorých zažijete mnoho dobrodružných momentov.

Víkend pre dvoch môže byť vhodným časom na to, aby ste s partnerom strávili romantickú chvíľu a venovali sa jeden druhému, vypli mobilné telefóny a vnímali prítomný okamih a okolité krásy bez toho, aby vás čokoľvek alebo ktokoľvek vyrušoval.

Ak hľadáte spestrenie pre deti a chcete ísť na spoločný výlet, existuje tiež široká ponuka pobytov pre celú rodinku v krásnom prostredí, kde sa deti vyšantia na zdravom vzduchu. Víkendový pobyt je rovnako vhodný pre partiu priateľov, rodinu so psíkom či pre starých rodičov s vnúčatami.

Relaxačné a wellness pobyty

Wellness pobyt je ideálnou voľbou pre každého, kto potrebuje zrelaxovať telo a vyčistiť hlavu, pretože jeho podstatou je, aby vznikla harmónia medzi fyzickým a duševným zdravím. Okrem fantastického relaxu si na takomto pobyte užijete príjemné masáže, saunu, vírivku, vonkajšie aj vnútorné bazény, starostlivosť o pleť a telo či rôzne ďalšie procedúry, pri ktorých si oddýchnete a načerpáte novú energiu. Wellness je v súčasnosti vyhľadávaný každou vekovou kategóriou, je teda úžasným relaxom nielen pre starších ľudí. Práve naopak, každý človek si z takéhoto typu pobytu odnesie niečo iné. Niekto sa vykúpe do sýtosti, iný bude ešte dlho spomínať na fantastický servis zo strany personálu ubytovacieho zariadenia či na gastronómiu na vysokej úrovni, ďalší ocení, že po rannej aktivite – cvičení vo fitness alebo behu – môže svoje telo zregenerovať vo vírivom bazéne, saune či na fantastickej masáži. Dámy si budú isto pochvaľovať skrášľovacie procedúry, ako masky, liftingové, revitalizačné či omladzujúce kúry, a možno nahovoria aj svojho partnera, nech takúto procedúru absolvuje s nimi.

Zaujímavô

Wellness nie je len o harmónii našej duševnej pohody, má aj mnoho zdravotných benefitov. Pri ponáraní sa vo vode vyvíja telo vyšší tlak, srdce preto musí pracovať intenzívnejšie, tým sa zvyšuje tep a cirkulácia krvi do končatín, čo má pozitívny vplyv na krvný obeh. Pre športovcov alebo ľudí, ktorí pravidelne vykonávajú športovú aktivitu, je kúpeľná terapia v teplej vode, ale i tá saunová, skvelým liekom na regeneráciu svalstva a zmiernenie bolestí, napríklad po zranení. V neposlednom rade pomôže takýto pobyt na zmiernenie stresu a napätia v tele a je výborným pomocníkom pri nespavosti. Teplá voda či teplota v saune prirodzene zvyšujú teplotu tela, to spôsobuje uvoľnenie svalstva a následne dochádza k miernej únave, vďaka čomu je spánok kvalitnejší.

Liečebné pobyty

Na Slovensku máme veľa krásnych kúpeľných miest, ktoré svojim návštevníkom ponúkajú mnoho zdravotných a relaxačných procedúr. Človek sa môže nechať rozmaznávať v rukách odborníkov a užívať si krásne prírodné prostredie, v akom sa kúpele väčšinou nachádzajú. Zdravie máme iba jedno, preto je potrebné sa zastaviť a dopriať si regeneráciu, ktorá nám dá silu do lepšieho výkonu a vráti nás späť do pracovného nasadenia s novým nábojom.

Zdravie by malo byť prioritou pre každého jedného človeka. Kedysi sme si pod pojmom liečebný pobyt predstavili pobyt seniorov, avšak dnes je situácia iná a často ich už vyhľadávajú aj ľudia mladšieho veku, pretože zistili, že liečebný pobyt im môže priniesť mnohé benefity, a tiež môže pomôcť vyliečiť alebo aspoň pomôcť zmierniť ochorenia rôzneho druhu.

Na liečebný víkendový pobyt v kúpeľoch vás môže vypísať lekár, ktorý vám ho odporučí v rámci liečebného procesu, a sociálna poisťovňa vám ho čiastočne alebo aj celkovo preplatí, takže je určite skvelé túto možnosť využiť. Liečebné pobyty pomáhajú liečiť onkologické choroby, ochorenia obehového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, nervové či duševné choroby, pohybové ústrojenstvo, reumu, dokonca choroby z povolania, ženské choroby a iné. Pobyt pre vás môže byť aj reštartom pre duševnú pohodu a načerpanie nových síl. Môžete byť v rukách odborníkov a získať návod, ako sa lepšie o seba starať.

Zaujímavô

Podľa niektorých lekárov sa ešte stále zabúda na hlavnú úlohu kúpeľov, a tou je primárne prevencia. Kúpeľná starostlivosť je ústavnou zdravotnou starostlivosťou.
„Kúpele majú svoje nenahraditeľné miesto pri mnohých chronických ochoreniach. Účinok takejto komplexnej liečby je bezprostredný a dlhodobý,“ vraví Martina Konrádyová, vedúca obchodu a marketingu Kúpeľov Vyšné Ružbachy. (Zdroj: Zdravie-Pravda)

Zážitkové pobyty

Ak máte radi akčnejšiu dovolenku a radi zbierate nové zážitky a podnety, je mnoho pobytov, kde si vyberiete dobrodružstvo podľa vlastného výberu. Väčšina hotelov ponúka na požičanie bicykle, ktoré sú stavané na horské jazdy, prípadne sú v okolí požičovne štvorkoliek či skútrov. Víkendový pobyt je možné v zimnom období spojiť s perfektnou lyžovačkou, v ostatných ročných obdobiach so zážitkovou turistikou, pre odvážnejších je možnosť lezenia na skaly, lesoparky, vodné športy alebo zážitkové atrakcie, ako let balónom alebo tandemový zoskok. Ak ste aktívna rodina, ale zároveň potrebujete po aktivite oddych, neváhajte náročný deň zakončiť fantastickým a blahodarným wellness relaxom, ktorý ponúka mnoho hotelov, a vy si tak viete váš výlet perfektne nakombinovať.

Na Slovensku máme mnoho úžasných miest, kde je o hostí kráľovsky postarané a dostane sa im takej pozornosti, ústretovosti a často i luxusu ako v akejkoľvek inej krajine. Mnoho krásnych ubytovaní ponúka komfort v podobe all inclusive, kde nie je potrebné sa o nič starať, iba si vychutnávať každý nový deň. Pobyty sú rôzne v závislosti od toho, čo požadujete od dovolenky, či krásne prostredie v prírode, alebo, naopak, luxusné bývanie, prípadne špeciálne procedúry – ponuka je naozaj široká a vybrať si vie každý. Keďže žijeme v krajine, ktorá je bohatá na turistické lokality, príroda nám ponúka neskutočné množstvo miest, kde sa oplatí pochodiť hory a lesy, a určite sú i také, na ktoré vám nepostačí len jeden deň. Preto je výborné pri takejto príležitosti využiť víkendový pobyt a spoznávať zákutia našej krajiny.

Tip

Portál Relaxos vám zjednoduší hľadanie, stačí, ak si zvolíte destináciu, o ktorú máte záujem, vložíte dátum odchodu a príchodu a ponúkne vám dostupné možnosti. My vám dáme pár tipov na krásne hotely, v ktorých si svoj dokonalý víkendový pobyt môžete užiť.

Kúpeľný Hotel Palace***

Kúpeľný Hotel Palace na Sliači predstavuje pobyt v nádhernej prírode, kde je nielen zdravý vzduch. Hotel ponúka taktiež inhalačné terapie v soľnej jaskyni, kúpele buď suché, alebo uhličité, a tiež mnohé iné procedúry, ktoré môžete mať v cene. Hotel so svojou typickou kúpeľnou kolonádou disponuje úžasnou atmosférou, tiež krásnymi pohľadmi na kúpeľný park, okolitú prírodu či kvetinové záhony. V parku môžu hostia tráviť voľné chvíle, počas ktorých práve nemajú procedúru, na čerstvom vzduchu, kde si môžu vypiť chutný čaj alebo kávu, prečítať knižku alebo vychutnávať chvíle sami so sebou, partnerom alebo kýmkoľvek, s kým na pobyt prišli. V rámci voľného času si môže každý dopriať športovú aktivitu podľa vlastného gusta, zahrať si stolný tenis, bowling, tenis, loptové hry, navštíviť posilňovňu, pričom nejednu dámu iste potešia beauty služby, ako kaderník, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany sú jedným z najznámejších slovenských kúpeľných miest, kde si v rámci ubytovania môžete dopriať naozajstný luxus ako v rozprávke. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku a bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu. V kúpeľoch máte možnosť výberu z rôznych typov pobytov, napríklad Kúpeľný liečebný pobyt, Pobyt proti bolesti chrbtice, Post Covid, Redukčný pobyt alebo Seniorský pobyt. Každý si nájde to svoje. Na výber je niekoľko ubytovacích zariadení a hotelov, ktoré sú súčasťou kúpeľného komplexu: Esplanade Ensana Health Spa Hotel**** nachádzajúci sa v centrálnej časti kúpeľného ostrova,Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel***** , ktorý sa nachádza nad termálnymi prameňmi liečivej vody a liečivého bahna a je priamo spojený s kúpeľným domom Irma, alebo tiež Vila Trajan Ensana Health Spa Hotel**, popredný kúpeľný hotel situovaný na pešej zóne v Piešťanoch.

Kúpele Piešťany

Hotel Garden***, Košická Belá

Ak ste zo západného alebo stredného Slovenska a dlho túžite pozrieť si krásne Košice a východný kraj, je to skvelá príležitosť, ako spojiť viac príjemných aktivít. Čaká vás pobyt v nádhernej prírode, vhodný aj ako dovolenka pre rodiny s deťmi, tiež pre seniorov alebo romantický wellness víkend vo dvojici v Košickej Belej, v krásnom Hoteli Garden, kde si môžete za super ceny užiť kopec zážitkov na turistike a večer si dopriať zaslúžený relax.

Lokalita ponúka viacero možností na napínavé aktivity, či už vo forme turistiky na Drienkovu skalu, Sivec, alebo na ruiny hradu Sokoľ, no môžete si tiež vziať bicykle a rodinné dobrodružstvo bude na svete. Deti sa iste potešia zážitkovému výletu – v okolí Košíc máte nespočetne veľa alternatív, ako im takéto nezabudnuteľné chvíle pripraviť. Navštívte s nimi košickú zoo, detskú historickú železnicu, Hipokemp Lesanka, kde si deti, ale i dospelí môžu zajazdiť na koni, alebo Rozprávkový chodník škriatka Mikluša v neďalekých Miklušovciach, na ktorom vás bude škriatkov príbeh sprevádzať, a ak budete mať šťastie, možno ho i stretnete. V letnom období si dobrodružné povahy a milovníci vodných športov môžu vyskúšať kurz základov kanoistiky a kajakárstva, ktorý je v Košiciach otvorený aj pre všetky deti staršie ako 10 rokov.

Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov, ktorá vám dopraje skutočné potešenie a prinesie uvoľnenie mysle a tela. Možnosť výberu je široká, zvoliť si môžete Antistresový pobyt, Víkendový romantický pobyt, Regeneračný pobyt alebo Skrášľovací pobyt pre ženy. V rámci hotelov si môžete vybrať napríklad Parkhotel na Baračke****, čo je komfortný hotel rodinného typu, ktorý však uspokojí aj náročnú klientelu. Vedľa hotela nájdete Labutie jazierko s možnosťou člnkovania a rybolovu a tiež športový areál s tenisovými kurtmi a minigolfovým ihriskom. Ďalšou možnosťou je Hotel Flóra***, ktorý disponuje moderným wellness centrom s dvoma antikorovými bazénmi, fínskou a parnou saunou, bylinkovou inhaláciou, tepidáriom a fitness centrom.

Zaujímavô

Kúpele v Trenčianskych Tepliciach disponujú kúpeľmi hammam, ktoré v minulosti slúžili ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančných magnátov. Dnes sú otvorené pre kúpeľných hostí i širokú verejnosť. Ich história je veľmi zaujímavá, vychádzajú totiž z modelu tureckých kúpeľov hammam. Vtedajšia majiteľka kúpeľov Ifigénia de Castries d´Harcourt odcestovala do Egypta a požiadala miestokráľa Izmaila o povolenie, aby kúpele hammam mohla dať postaviť práve v Trenčianskych Tepliciach. Majiteľka toto povolenie dostala a na Slovensko pricestovala s dvorným architektom kráľa Izmaila. Hammam sa dostaval v roku 1888, pričom táto stavba dovtedy nemala v Európe obdobu. Dnes hammam slúži ako miesto pre oddych po kúpeli a tiež tu hostia môžu absolvovať masáž. Turisti toto miesto navštevujú jednak kvôli zdravotným procedúram, ale aj ako veľmi zaujímavú historickú pamiatku. (Zdroj: kupele-teplice.sk)
Hammam v Trenčianskych Tepliciach | Zdroj: David Slovák

Aquapark Poprad

Ak vyhľadávate pobyty s deťmi a chcete im pripraviť dobrodružný víkend, určite sa oplatí navštíviť nový exkluzívny 4* rodinný hotel Seasons s izbami ladenými podľa ročného obdobia – leto a zima vo farbách strieborno-modrá a zlato-béžová. Exkluzívny interiér izieb v modernom prírodnom štýle s množstvom drevených prvkov vás určite nadchne. AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu, ktorý vám poskytne viac než len odpočinok pri vode. Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28 °C – 38 °C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií, kde deti i dospelí zažijú mnoho radostných chvíľ.

Hotel The Grand Vígľaš****

Ak túžite zažiť romantický víkend pre dvoch, pravým miestom pre vás je zámocký hotel The Grand Vígľaš****. Na jednom mieste sa tu spája história s luxusnými službami. Zámok svojim hosťom poskytuje komfortné ubytovanie v izbách, ktoré sú zariadené v dobovom štýle. Stredoveké recepty zohľadňujúce moderné gastronomické trendy potešia vaše chuťové poháriky a večer môžete zakončiť relaxom vo wellness.

Avena Relax Hotel***

Ak hľadáte štýlovo zariadený hotel v Jánskej doline v srdci Nízkych Tatier, vhodný pre rodiny s deťmi, páry, ale aj pre aktívnych seniorov, Avena Relax Hotel *** bude pre vás tá správna voľba. Celoročne je to ideálny priestor pre dovolenku, relax a nenáročnú turistiku. Pri hoteli sa najmenší návštevníci môžu pohrať na detskom ihrisku a šmýkačke, posedieť v altánku, na recepcii si klienti majú možnosť vypožičať tenisové a bedmintonové rakety či volejbalové a futbalové lopty. V rámci pobytu a výletu si nenechajte ujsť múzeum Podzemie pod vežami, v ktorom máte možnosť prežiť príbeh života mince, navštíviť sa oplatí aj termálny prameň Kaďa, ktorý vykazuje liečivé účinky a navyše je obklopený krásnymi scenériami a prírodou Jánskej doliny. Určite však nevynechajte ani Svätojánsku rozhľadňu, z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na široké okolie.

Národný park Nízke Tatry

Hotel Fuggerov dvor***

Uprostred hôr obkolesujúcich Banskú Bystricu nájdete v katastri obce Selce malebný a tradičný Hotel Fuggerov Dvor. Ponúka ubytovanie vo vkusne zariadených apartmánoch a tiež v dvojlôžkových izbách. Pobyt je zameraný na celorodinný oddych, zábavu a pohodu. Deti sa do sýtosti vyšantia v zariadeniach hotela a vy si môžete užívať zaslúžený odpočinok.

V hoteli sa nachádza wellness centrum s bazénom a piatimi druhmi sáun, solárium, fitness centrum, masáže, taktiež bowling s dvomi dráhami, biliard či stolný tenis. Z vonkajších aktivít je k dispozícii multifunkčné ihrisko, koníky, detské ihrisko a salaš, kde si môžete zakúpiť ovčí syr, žinčicu alebo oštiepky. V blízkosti hotela sa nachádza lyžiarske stredisko Selce Čachovo, preto tento víkendový pobyt môžete v zimnom období spojiť aj s lyžovačkou.

Horské stredisko Donovaly

Horská rekreačná obec Donovaly v západnej časti Nízkych Tatier leží v blízkosti Národného parku Veľká Fatra a je dôležitým strediskom letnej a zimnej rekreácie. K dispozícii sú lyžiarske zjazdové a bežecké trate, sedačkové lanovky, lyžiarske vleky a široké možnosti horskej a rekreačnej turistiky, v zimnom období si s deťmi môžete užiť psie záprahy. V obci nájdete klasicistický kostol z roku 1825 s pôvodným vnútorným zariadením a zrubové domy so zasklenými verandami. Tiež sa tam nachádza detské mestečko Habakuky, kde si deti pozrú rozprávkové postavičky a ocitnú sa v kúzelnom svete slovenskej rozprávky. Hotel Šport bol prvým hotelom v obci Donovaly, má preto svoju históriu, kúzlo a príbeh. Je nanovo zrekonštruovaný a ponúka krásnu wellness zónu so saunovým a bazénovým svetom, hostia si môžu zacvičiť vo fitness centre alebo si užiť relax pri masáži.

Donovaly

Ponuka víkendových pobytov je skutočne pestrá a je len na vás, aký typ si vyberiete. Každá časť Slovenska má svoje krásne miesta a ponúka úžasnú prírodu, pamiatky, dominanty, možnosť turistiky, nádherné výhľady a scenérie a mnohé atrakcie v okolí, ktoré sa oplatí navštíviť. Niekedy je super byť turistom vo vlastnej krajine a objavovať, akú krásu tu máme. A, samozrejme, je skvelé zakončiť to zaslúženým oddychom. Kam sa najbližšie vyberiete? Dajte nám vedieť v komentároch.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram