Kde vyvetrať svojho chlapa: zážitky, pri ktorých muži zo seba vypustia zviera

Autor: Redakcia

Máte v živote radi trochu adrenalínu a chceli by ste skúsiť viac ako len virtuálnu realitu či rafting? Pripravili sme si pre vás top 8 adrenalínových zážitkov, na ktoré len tak nezabudnete. Rozprúdia krv vo vašich žilách, stiahnu žalúdok aj tým najodvážnejším, no vďaka nim zažijete ten pravý adrenalín.

Skywalk UFO

Jednou z najväčších a najznámejších dominánt Bratislavy je aj Most SNP, ktorého súčasťou je legendárne UFO. Reštaurácia a vyhliadková plošina sú vyhľadávaným cieľom domácich, ale i zahraničných turistov. Toto miesto je známe aj tým, že ponúka unikátnu sezónnu (apríl –október) adrenalínovú atrakciu, ktorou je skywalk. V sprievode profesionálneho inštruktora vystúpite vo výške 85 metrov na okennú rímsu vyhliadkovej veže a môžete si vychutnať jedinečné výhľady na naše hlavné mesto počas prechádzky dookola.

Zaujímavô

Skywalk je unikátna adrenalínová atrakcia, ktorá je v rámci Európy dostupná len v Bratislave a v Estónsku. (Zdroj: skywalk.redmonkeygroup.com)
skywalk-ufo-most-snp-bratislava-dunaj-instruktor-lode-stromy
Prechádzka po bratislavskej ikonickej stavbe | Zdroj: skywalk.redmonkeygroup.com

Tandemový zoskok padákom

Medzi adrenalínové zážitky bezpochyby patrí aj zoskok padákom. Máte na výber medzi sólo zoskokom a zoskokom s výpomocou. V druhom prípade ide o tandem. O vašu bezpečnosť sa postará inštruktor, ktorý je po celý čas s vami. Pri niektorých zoskokoch padákom môžete zažiť voľný pád rýchlosťou až 200 km/h a následne si vychutnávať krajinu z vtáčej perspektívy.

Môžete si ho vyskúšať napríklad na letisku Slávnica v Dubnici nad Váhom, v Senici, na košickom letisku Bidovce či v Spišskej Novej Vsi. Zážitok sa začína niekoľkominútovým vyhliadkovým letom, pokračuje pársekundovým voľným pádom a po otvorení padáka sa približne 5 – 7 minút vznášate a vychutnávate si naše krásne Slovensko zhora. Pri väčšine zoskokov máte dokonca povolené ovládať padák.

muz-instruktor-tandemovy-zoskok-padak-obloha-let
Počas tandemového zoskoku ste v rukách profesionála | Zdroj: Maroš Ligač

Visutý feratový most na Skalke

Ak patríte k nadšencom turistiky a našej krásnej prírody, tak visutý feratový most na Skalke neďaleko Kremnice musíte jednoducho navštíviť a vyskúšať. Ide o najdlhší most tohto typu na Slovensku – je dlhý 78 metrov a visí medzi bralami až 45 metrov nad terénom. Visutý most je súčasťou najnáročnejšej z troch trás na Skalke. Nazýva sa Výzva a s obtiažnosťou E je najťažšou doteraz vybudovanou feratou na Slovensku. Okrem mosta sa budete musieť potrápiť s 80 metrov vysokými skalnými stenami a 420 metrami lán.

Skalka ponúka adrenalínový zážitok aj pre úplných začiatočníkov, dokonca pre rodiny s deťmi. Najjednoduchšia je ferata Trubačova veža obtiažnosti B, napokon je tu o stupeň náročnejšia trasa Komín.

most-ferata-lana-adrenalin-hmla-priepast-priroda
Visutý most je skvelým miestom na prekonanie strachu z výšok | Zdroj: Instagram Daniela Nohela

Na nebezpečných úsekoch sprevádzaných lanami a lezením ste po celý čas istení, preto nezabudnite, že feratu je možné navštíviť len s feratovou súpravou, ktorú si môžete zapožičať priamo na mieste.

MaraFUN na Liptovskej Mare

Najväčšia vodná nádrž na Slovensku Liptovská Mara je vďaka svojej rozsiahlej ploche a krásnym plážam označovaná miestnymi obyvateľmi za liptovské more. Disponuje objemom 360,5 milióna m3. Počas výstavby bolo presídlených viac ako 4000 obyvateľov z 13 zatopených obcí.

Neprehliadnuteľnô

K Liptovskej Mare sa môžete vybrať nielen za adrenalínom, ale aj históriou. Na vrchu Úložisko nad priehradným múrom sa rozprestiera Havránok, keltské opevnenie osady Kotínov aj so svätyňou z 1. storočia pred Kristom. (Zdroj: visitliptov.sk)

Centrum vodných športov a atrakcií MaraFUN na vodnej nádrži Liptovská Mara ponúka pre milovníkov vodných športov viacero jedinečných atrakcií. Za pomoci vodných trysiek sa môžete vznášať nad hladinou, surfovať na boarde za motorovým člnom, zajazdiť si na vodných skútroch, motorovom člne, kajaku či paddleboarde. Ani vaše deti nezostanú bez zážitkov. Okrem skákacích atrakcií na ne čakajú aj tie vodné, napríklad akvazorbing. Vlezú do veľkej gule, ktorú spolu s nimi nafúknu a vypustia na vodu. Kto vydrží dlhšie stáť?

Liptovská Mara

Simulátor voľného pádu

Na Liptove ešte chvíľu zostaneme. Simulátor voľného pádu patrí k tým najnetradičnejším adrenalínovým atrakciám, ktoré na Slovensku máme. Uzavretý veterný tunel Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši je jediným aerodynamickým tunelom na Slovensku. Šesťdesiat sekúnd v tuneli simuluje jeden zoskok z lietadla. Veterný tunel predstavuje zasklenú kruhovú komoru vysokú 14 metrov a priblíži vám vietor s rýchlosťou 270 km/h.

„Skočiť“ si môžete aj bez predchádzajúcich skúseností. Dohliada na vás inštruktor, preto nie je dôvod na obavy. Atrakcia je bezpečná po všetkých stránkach a vhodná aj pre deti od 5 rokov, ženy, starších ľudí, dokonca i pre adrenalínových nadšencov na invalidnom vozíku.

veterny-tunel-hurricane-factory-prilba-instruktor
Vo veternom tuneli vám pomáha inštruktor | Zdroj: hurricanefactory.com
dieta-muz-instruktor-veterny-tunel-hurricane-factory-prilba
Simulátor voľného pádu je určený všetkým vekovým skupinám | Zdroj: hurricanefactory.com

Bungee jumping

Bungee jumping patrí bezpochyby k tým najadrenalínovejším zážitkom, ktoré môžete skúsiť. Po celom Slovensku sa nachádza viacero miest, ktoré túto atrakciu ponúkajú. Absolvuje sa podľa lokality buď z mosta, žeriava, alebo z vysielacej veže. Nohy sa pred pádom zvyknú roztriasť aj tým najväčším odvážlivcom, ale i v tomto prípade platí, že je to zážitok na celý život. Adrenalín vám určite dokonale vyčistí hlavu.

Zaujímavô

Atrakciou veľmi podobnou bungee jumpingu je kyvadlový zoskok. Rozdielom je typ lana, na ktorom visíte. Zatiaľ čo pri prvom z nich je to guma, kyvadlový zoskok prebieha na lane. Azda najznámejším miestom, kde si ho môžete vyskúšať, je Most Lafranconi v Bratislave, kde sa budete hojdať priamo nad vodami Dunaja.
bungee-jumping-zoskok-les-most-lano-rieka

Jazda na tanku – obrnený transportér BVP-1

Patríte k milovníkom histórie alebo sa zaujímate o vojenskú techniku? Tak práve pre vás tu máme tip na jazdu tankom. So skúseným inštruktorom zažijete jazdu na tanku v náročnom teréne cez les či potok. Trasa je navrhnutá tak, aby ste si tento netradičný zážitok naozaj užili, a pre tých odvážnejších je v ponuke dokonca aj možnosť tank riadiť.

Zaujímavô

Obrnený transportér BVP-1 je vojenské pásové obojživelné vozidlo, ktoré sa v Československu začalo vyrábať sériovo v roku 1970. Tank BVP sa radí do kategórie obrnených a bojových vozidiel. Tie sú určené na prepravu pechoty a jej podporu v boji. (Zdroj: Wikipédia)

„Jazda tankom bola len jedným z mnohých adrenalínových zážitkov, na ktoré ma dotiahol môj chlap, ktorý hádam nikdy nedospeje. Zažila som si s ním zoskoky pri mojom strachu z výšok, potápanie pri nie najlepšej schopnosti plávať, ale musím povedať, že keď sme sa na tom starom tanku pustili dolu kopcom po zmáčanom bahne, azda nikdy som tak nezabudla na starosti okolo. Jazdu sprevádzalo šmýkanie, brázdy, voda, občas stúpanie do kopca – mám pocit, že v 90-stupňovom uhle. Napriek tomu, že sme stáli v otvorenom vozidle a jediným istením bola vodorovná kovová tyč na držanie, je jazda bezpečná.“ (Petra, 42 rokov)

Jazda na formule

Páčia sa vám rýchle autá? Čo by ste však povedali na jazdu na formule? Cítiť sa aspoň na chvíľku ako pilot v monoposte dnes už nie je žiadny problém. Zajazdite si na formule 4. Ide o typ vozidla v najnovšej špecifikácii, na akom jazdia pretekári všetky aktuálne šampionáty. Formuly s výkonom 650 koní a so zrýchlením z 0 na 200 km/h za 5 sekúnd si môžete vyskúšať s profesionálnym šoférom ako spolujazdci. Zažite adrenalínový zážitok, na ktorý len tak skoro nezabudnete.

formula-kolesa-motocykel-cesta-tien

Vedeli ste, že?

F1, založená už v roku 1946, je považovaná za kráľovskú disciplínu motoristického športu. Účastníci šampionátu musia byť držiteľmi superlicencie a musia spĺňať každoročné technické požiadavky na pretekárske autá. Tie sú vyvíjané špeciálne na tento účel. Ich maximálna rýchlosť dokáže prekročiť 350 km/h a pretekári sa neraz potýkajú aj s preťažením 5G. (Zdroj: wikipedia.org)

Nebojte sa vyskúšať niektorý z našich tipov na adrenalínové atrakcie a zoberte so sebou aj svoje polovičky. Aj nežnejšie pohlavie občas potrebuje skúsiť niečo nové, netradičné a adrenalínové. Do komentára nám môžete napísať svoje tipy na adrenalínovú zábavu na Slovensku. Tešíme sa.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram