Poistenie do hôr: Prečo sa ho oplatí mať?

Autor: Sponzorovaný obsah

Každý milovník turistiky a hôr vie, že horské prostredie vie byť nevyspytateľné a ľahko sa môžete ocitnúť v situácii, keď sa zraníte alebo zablúdite. Vtedy prichádza na rad Horská záchranná služba, ktorá vám pomôže. Je však potrebné myslieť na to, že od roku 2006 je každý návštevník hôr povinný zásah horských záchranárov uhradiť. Táto povinnosť je síce daná zákonom, no môžete sa jej ľahko vyhnúť. Viete ako?

Odpoveďou je poistenie na hory, vďaka ktorému získate nárok na preplatenie nákladov za spomínaný zásah. Inými slovami, záchrannú akciu, ktorá bude potrebná pre vaše ošetrenie, hľadanie či prevoz do nemocnice, zaplatí vaša poisťovňa. Nemusí pritom ísť o veľmi vážnu situáciu, podľa štatistík v letných mesiacoch zasahuje Horská záchranná služba najmä z dôvodu menších zranení alebo zablúdení v horách. Aj napriek tomu, že väčšina týchto nepríjemných situácií má šťastný koniec, tak bez správneho poistenia vás takáto pomoc môže stáť minimálne niekoľko stoviek eur.

Pomôže aj pri ďalších nepríjemnostiach

Návštevníci hôr by nemali zabúdať ani na to, že horské poistenie im pomôže aj v prípade ďalších nepríjemností. K základnému poisteniu do hôr je možné si dopoistiť aj ďalšie riziká, ako je napríklad strata batožiny alebo storno objednanej služby. Milovníci adrenalínových športov si môžu pripoistiť rizikové športy a za zmienku stojí aj poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú inej osobe.

Ako vidíte, poistenie do hôr vám môže ušetriť nemálo peňazí a chrániť vás pri rôznych nepríjemnostiach. Preto sa odporúča pri každej návšteve hôr mať toto poistenie platné, pri výstupe na ferratu je dokonca povinné. Stojí len pár eur a tí, ktorí slovenské hory navštevujú pravidelne, si môžu uzatvoriť aj celoročný variant tohto poistenia. Horské prostredie má viacero nástrah a nedá sa pripraviť na všetko. So správnym poistením na hory vás však len tak niečo neprekvapí a vaša peňaženka nezaplače.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram