Prekvapte ju najromantickejším výročím

Autor: Redakcia

Blíži sa vaše výročie a vy si lámete hlavu, čo s ním? Prvým (a snáď najdôležitejším) krokom je nezabudnúť naň! Ak ste tento bod zvládli, máme pre vás niekoľko rôznorodých nápadov, ako urobiť váš deň nezabudnuteľným. Práve vy poznáte svoju manželku či priateľku najlepšie. Rozhodnite, či je jej najväčšou túžbou stať sa princeznou, dračicou, dobyvateľkou alebo si jednoducho uletieť k hviezdam.

#somdoma tip

Život nás občas stiahne do situácií, v ktorých sme od svojej spriaznenej duše vzdialení stovky kilometrov, a to na celé dlhé týždne. Ani v takýchto dňoch nemusíte čakať, kým svojmu partnerovi ukážete lásku osobne. Existuje milión spôsobov ako si vzájomne vyčarovať úsmev na tvári a postarať sa o to, aby vzťah zo dňa na deň rástol aj mimo osobného kontaktu. Technológie nám poskytujú množstvo príležitostí ako sa vidieť aj online, napríklad prostredníctvom videohovoru. Skúste to posunúť na vyššiu úroveň! Pozvite svoju polovičku na večerné online rande, otvorte si víno, pripravte si večeru, zahoďte tepláky a nahoďte na seba to najlepšie, čo doma máte. Môžete si zapnúť v posteli spoločný film alebo si vychutnať teplý kúpeľ so sviečkami. A chlapi, nezabudnite, že ružička či drobná pozornosť sa dá poslať aj poštou. Pre ženy nemusíte znášať modré z neba, stačí im maličkosť, ktorá im ukáže, že ich máte plnú hlavu.  

Spravte z nej kráľovnú – Grand Castle v Liptovskom Hrádku

Pamätáte si na tie sladké rozprávky o nebojácnych princoch a ich krásnych princeznách? Sen byť aspoň na deň kráľovnou si nesú takmer všetky ženy v sebe od útleho detstva. Splniť jej ho môžete nocou v očarujúcom, vyše 400-ročnom kaštieli v Liptovskom Hrádku, uprostred ktorého sa týči hrad z 13. storočia. V jedálni, v ktorej pred stovkami rokov jedávala samotná grófka, sa o hostí starajú s aristokratickou pozornosťou. Izby sú elegantne zariadené dobovým nábytkom. Len si predstavte, ako vám sneží za oknom a vy sa objímate s polovičkou pri praskajúcom ohni s fľašou vína z hradnej pivnice.

Sándorfyho apartmán | Zdroj: grandcastle.sk

Nechajte ju dobyť svet – Chata pod Rysmi

Je krásne zobúdzať sa v hoteli v niektorej z tatranských dediniek s výhľadom na slnkom zaplavujúce sa končiare. No ešte krajšie je zobudiť sa v ich lone. Chata pod Rysmi je najvyššie položenou vysokohorskou chatou na Slovensku. Je skvelým miestom, kde môžete spojiť vaše dobrodružné povahy a romantiku.

Nečakanô

Jedna vec je nájsť miesto na romantickú večeru či nocľah. Druhá je myslieť na viac! Aj bežné činnosti sa dajú spraviť výnimočnými. Pri chate pod Rysmi sa nachádza toaleta s výhľadom na okolité končiare a oblaky pod vami.
Ranný výhľad z chaty | Zdroj: Instagram/chata_pod_rysmi

Prebuďte v nej dračicu – Draculova izba na Vígľašskom zámku

V každodennom zhone okolo domácnosti, práce a detských plienok istotne neraz zabudnete na vášeň a intimitu, aká panovala v začiatkoch. Hoďte počas vášho výročia všetko za hlavu a obnovte medzi vami nehasnúcu túžbu. Zámok Grand Vígľaš ponúka v priľahlej bašte hradného opevnenia možnosť zostúpiť po kamennom schodisku do Drakulovej izby. V podzemí na vás čaká posteľ uprostred mreží, lebky, svietniky a reťaze. Dychberúci interiér dopĺňajú pavučiny a červené osvetlenie. Trúfnete si na tento šialený nápad?

Zámok neponúka len honosné kráľovské izby | Zdroj: grandviglas.com

Vezmite svoju bohyňu do nebies – Havran Cottage pri Krupine

„Veď vieš, že by som ti zniesol aj modré z neba!“ Nezostaňte len pri slovách, ukážte jej, že je pre vás hodná viac ako len tej „modrej“. Dajte jej celú nekonečnú oblohu. Túto možnosť vám ponúkajú Poloniny, kde nájdete najtmavšie miesto Slovenska. Obloha v tomto parku je najmenej zasiahnutá svetelným znečistením. Voľným okom je možné vidieť mliečnu cestu a okrem mnohých astronomických javov predovšetkým more hviezd.

Nečakanô

Kvôli svetelnému znečisteniu je v mestách vidieť na nočnej oblohe len okolo 200 hviezd, v tých najväčších sa číslo zmenšuje na 20. Park tmavej oblohy vám ich ponúka niekoľko tisíc, a to bez použitia ďalekohľadu.

Aby ste túto trblietavú nádheru mohli sledovať celú noc, vyspite sa priamo pod ňou. Havran Cottage pri Krupine ponúka nocľah v indiánskom típí. Naučte sa k tomu ešte rozoznať pár súhvezdí a o romantiku máte postarané.

Nočná obloha nad típí v Havran Village | Zdroj: Instagram/journeyofanomadicfamily

Ženy sú emocionálne bytosti. Milujú, keď ste originálni a vnímaví, preto veľakrát vôbec nemusíte premýšľať nad kráľovskou izbou či niekoľkodňovými výletmi. Spomeňte si na miesto, ktoré je blízke vášmu srdcu. Môže to byť úplne obyčajná lavička pri jazierku v mestskom parku. Dôležité je, že sa vám k nej viažu krásne spomienky. Potom stačí už len zbaliť deku, šampanské a to najsladšie ovocie. Podeľte sa s nami v komentároch o svoj najromantickejší zážitok, ktorý vám pripravila vaša polovička. Veríme, že bude inšpiráciou pre ostatných mužov.

Načítava

Mohlo by vás zaujímať

Pridať komentár

Sledujte náš Instagram